Sprinty v maratonském tréninku

Na první pohled maratonec, půlmaratonec nepotřebuje umět sprintovat. Přesto je vhodné zařazovat i v přípravě vytrvalců rychlé krátké úseky. Proč se dozvíte z tohoto článku. Velký počet běžců se na sociálních sítích chlubí tím, jak zvyšuje objem naběhaných kilometrů. Ano, je to jedna z cest, jak zlepšit výkonnost. Já ale říkám, že objem není všechno…

Read More

Jak se vám běhá ve vedru?

V těchto dnech je opravdu horko. Moc na běhání to není. Ale přece nevzdáte přípravu na podzimní maraton, 1/2 maraton, Běchovice nebo jiný závod.Učitě se dá na delší běh vyběhnou brzo po ránu, ještě než začne pálit slunce. Nebo později večer, po dvacáté hodině.Pokud už musíte jít v době, kdy je horko, vezměte si sebou…

Read More

Proč běhám v partě?

Běháš sám nebo v partě?Oboje má své výhody, oboje své nevýhody.I já absolvuji hodně tréninků sám, běžím si v tempu které si určím nebo na které mám chuť, vyběhnu si kdy chci, kam chci. A čistím si hlavu, kochám se krajinou.Občas se domluvím s jedním běžcem nebo běžkyní a běžíme spolu domluvenou trasu a tempo,…

Read More

Strava je pro sportovce důležitá

Aktivní sportovec potřebuje pro svůj výkon dobrou stravu. Na tom se asi shodneme. V závěru krátkého článku se dozvíte, proč o tom zrovna teď píšu.Na mnoha a mnoha webech se téma stravy v přípravě a před a v průběhu sportovního výkonu rozebírá horem dolem. Já sám jsem dlouhá léta vegetariánem ( nejím maso – mléko,…

Read More
Back To Top